Buradasınız
Ana Sayfa > Fotoğraf ve Yazı > Galata Kulesi

Galata Kulesi

Galata Kulesi
Galata Kulesi

 

Galata Kulesi;

Etrafını saran insan ve bina yığınlarının içinde tek başınadır ama asla yalnız değildir. Farklıdır,gizemlidir,yabancıdır, yeri geldiğinde sana senden daha yakındır,bir o kadar güçlüdür kalabalıklar içinde, tek başına olan insanlar gibi.

Etrafındaki kişiliksiz beton yığınlarından kurtulmak istercesine gök yüzüne uzanıverir. Yeri geldiği zaman yol gösterici olur Karaköy sokaklarında,ona hayli yaklaştığınızı düşündüğünüz anda kaybolur şaka yaparcasına. Tarihin büyüsüne kapılmış ilerlerken bir anda çıkar karşınıza. Tarihin onu onca değiştirmesine rağmen İstanbul ‘un dar sokaklarından ulaşırsın ona Yahya Kemal’in, Orhan Veli ‘nin şiirlerinde ki İstanbul’u soluduğunuz dar sokaklarında.

Aşıktır kendisi, kavuşamayacağını bildiği halde sevdalıdır kız kulesine. Ne şiirler yazmıştır ona, ne hikayeler okumuştur, göğe yükselen altın uçlu dolma kalemiyle. Kendi sevdasında yanıp tutuşurken, ne sevdalar sonsuzluğa adım atmıştır onun şahitliğinde.

‘ İstanbul’u bu kadar çok seviyorsam, bir sebebi de o dur’ cümlesinin öznesidir.

Beşeri aşk ‘a ulaşmayanların koşarak avuntu aradıklarıdır. Ve kilometrelerce uzaktayken çok özlenilendir.

G.

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top