Buradasınız
Ana Sayfa > Fotoğraf ve Yazı > Vapur

Vapur

539820_10200503759774110_400961908_n

 

Vapur;

Kapılar kapanmadan önce koşarak yetiştiğin o vapur seni 20 dakikalığına sakin ve huzurlu bir ortama bırakır. Dışarıda otururken yanındaki amca veya teyze simit atmaya başlar martılara. Önce 1-2 tane martı vardır sonra bir anda simit ‘in kokusunu alan martılar çoğalır. Bununla beraber martılara simit atanların sayısı da çoğalır. Bir anda hiç birbirlerini tanımayan insanlar muhabbete başlar.

-Bak nasıl tuttu havada

– Acıkmışlar her halde!

-Ne kadar da güzel uçuyorlar.

-Bazen onlar gibi kendimi rüzgara bırakıp öyle uçmak istiyorum.

Aralarında koyu bir muhabbetin başlangıcıdır yeri geldiği zaman, İstanbul hatıralarını anlatılarlar birbirlerine sonra memleketler sorulur ve bu böyle gider…

Bu tanımadığın, dışarıdan izlediğin  insanlar da hiç dış görünüşleri gibi değillerdir aslında, yani sokakta görsen hiç aklına gelmez öyle biri oldukları ama orada lunaparktaki çocuklar gibi eğlenirler.

Sonra simitler biter, martılar azalır, bir sessizlik çöker, vapurun motor sesi değişir ve eski aşklar hatırlanır kız kulesine karşı. Gözler yere eğilir tutunacak bir yer aranır. Kimileri buğulu camlardan mazilere dalar. Kimileri yeni aşklar peşinde derin derin bakar mavi gökyüzüne.

Hayat bazen fark edemediğimiz yansımalar gibidir.

Vapurdan simit atanlara saygılarımla…

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top