Buradasınız
Ana Sayfa > Fotoğraf ve Yazı > Belki Bir Gün Aşktan Konuşuruz

Belki Bir Gün Aşktan Konuşuruz

50

Geçen günlerde tramvayda karşılaştığım bayanın Afrodit’i kıskandıracak güzelliği vardı.Gözlerinden güzellik, bileklerinden ise zarafet akıyordu. Camdan dışarı bakarken, ara sıra tramvayın içerisinde geziyordu gözleri. İşe mi gidiyordu yoksa bir arkadaşı ile buluşmak için bu kadar erken seyahat ediyordu bilemedim. Çok fazla geçmeden fark etti onu fark ettiğimi. Göz göze geldik, masum bir tebessüm belirdi yüzümde. Onun yüzündeki tebessüm belirdiğinde ise Allah’ım dedim böyle güzellikleri yaratan sana, şükürler olsun dedim.

Karşılıklı oturmamızın verdiği avantaj ile tanışıp sohbet etmeye başladık. O anlattı ben dinledim, ben anlattım o dinledi. Bu kadar güzel bir bayanın karşısında dili tutulmuşcasına ne diyeceğimi bilmediğim anlar oldu. İlk defa mı böyle bir şey yaşıyordum? Evet ilk defaydı.

Ara sıra konuşurken gözlerini dışarıya kaçırıyordu,gözlerim burnunun kıvrımlarından dudaklarına akıyordu her dışarı bakışında.Her zaman uzun gelen bu yol şimdi ise akıp gidiyordu.

Bu kadar keyifli, hiç bir şeye aldırış etmeden sohbet edebilmemizi ikimizinde birbirimizden karşılık beklememesinden ve güzelliğini kazanılmışçasına değilde verilmiş bir hediye gibi gördüğünden kaynaklanıyordu.Yolculuğun sonuna yaklaştığımızda sürekli bu yolu kullanıp kullanmadığını sormadım. Nereye gittiğini de sormadım. Tramvaydan inerken belki yine görüşürüz dedi,belki dedim. İnerken arkasını döndüğünde güzel gülümsemesiyle veda etti. Belki tekrar karşılaşırız ve belki bir gün aşktan da konuşuruz dedim.

G.

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top