Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > GoPro Hero 4 Geliyor

GoPro Hero 4 Geliyor

Gopro Hero 4 geliyor !!!

goprohero4

Geçen sene Gopro Hero 3 modelinin bir üst versiyonun çıkacağı dedikoduları internete düştüğünde Hero 4 geliyor demiştik ancak Gopro firması bizi şaşırtıp Hero3+ modelini çıkarttı ve Hero 4 modelini bekleyenleri birazda olsa hayal kırıklığına uğrattı. Bu sefer kaçılşı yok ve Gopro Hero 4 geliyor. Bir kaç aydan beri piyasada dolaşan söylentilerin sonunda ha geldi gelecek derken Gopro Hero 4 ‘ün fotoğrafları piyasaya ve internete düştü.

Gopro Hero 4 te gelen en büyük özellikler Black modeli için 4K çözünürlükte 30 Fps video çekebilme, Silver modelinde dahili dokunmatik ekran ve görünüşte ki makyajlanmış ufak değişiklikler.

goprohero4b

Bu özellikler haricinde diğer tüm özellikler bir önceki modeller ile aynı duruyor. Bunun yanında White Edition ile ilgili bir özellik bulunmuyor buda acaba gopro piyasada 2 Model olarak Gopro Hero 4 Black ve Gopro Hero 4 Silver ‘mı çıkacak diye düşündürüyor?

blackfront

blackback

Gopro Hero 4 Black Özellikleri

Gopro Hero 4 daha güçlü daha kaliteli görüntü ve 2x güçlü işlemci ile geliyor.Black modeli 4K video kalitesinde 30 kare çekim yapabilecek, biliyorsunuz ki bir önceki model 4K da 15 kare çekebiliyordu.

Belli çözünürlükte video performansı: 4K at 30fps, 2.7K at 50fps, 1440p at 80fps, 1080p at 120fps, 960p at 120fps, and 720p at 120fps. Olarka piayasaya çıkacak. Beklenildiği gibi 240fps olmayacak.İlerde yazılım güncellemesi ile gelir mi orası artık bekleyip görücez ama 240fps video çekim özelliği Hero4+ modelinde gelecek diye düşünüyorum.

Fotoğraf çözünürlüğü 12 mp ve saniyede 30 kare fotoğraf çekebiliyor. Bir önceki modeli ile çok farklı değil.

Ses kalitesi dahili mikrofonda ki değişiklik ile daha kaliteli sesler kayıt etmenize onak veriyor. Bir önceki modele göre daha üst seviyeye getirmişler.Kameranın 3 farklı ayarlanabilir açı özelliği aynı Ultra geniş açı, Orta açı ve Dar açı. Tabi Hero 4 elimize ulaştıktan sonra Hero 3+ ile arasındaki farkları daha net yazabiliriz.

Menü ayarlarında video ve fotoğraf için göze çarpan 3 farklı özellik var. ISO ayarı, pozlama ayarı, ve renk ayarları. Bu özellik sayesinde artık bir çok yönetmen aksiyon sahnelerinde gopro yu daha fazla tercih edecek gibi. Biliyorsunuz gopro çıktığından beri filmlerde dizilerde reklamlarda ve bir çok tv programlarının vazgeçilmezi olmuştu. Bu özellik sayesinde artık daha fazla vazgeçilmez olacak. Bunun haricinde de özellikler var bu özellikleri bekleyip görecez.

silverfront

Gopro Hero 4 Silver Özellikleri

Gopro Hero 4 silver black modeline göre 4k da 30 kare video çekim özelliği sunmuyor. Black modeline göre daha soft özellikeri var. LCD ekran Gopro Silver Hero 4 modelinde de dahili olarak gelicek. Ekran boyutu dokunmatiği kullanmak için çok elverişli olmasada. Kullanıcılar dokunmadik ekrana dokunarak fotoğraf çekimi ve çektiği videoları oynama durdurma gibi işlemleri daha rahat yapabilecekler.

Video özellikleri 4K at 15fps, 2.7K at 30fps, 1440p at 48fps, 1080p at 60fps, 960p at 100fps, and 720p at 120fps. Bu özellikler Hero3+ modeli ile aynı.

Fotoğraf çekerden black modeli ile aynı olarak 12 mp ve saniyede 30 kare çekim yapabilecek.

Diğer özellikler bakımından Hero 4 Silver hemen hemen Hero 4 Black modeli ile aynı gözüküyor.

Satış tarihi.

Gopro Hero 4 Black fiyat olarak 499$ olması bekleniyor,piyasaya çıkış tarihi ise Ekimin 5 olarak bekleniyor. Türkiyede ki piyasaya çıkış tarihi net değil. Bunun için beklemedeyiz.

Sonuç:

Gopro Hero 4 Black modeli Hero 3+ modeline göre 4K video çözünürlüğünde 30 kare çekim yapabilmesi oldukça başarılı bir hareket. Silver modelinde dahili dokunmatik ekran ise ekstra bir aksesuar masrafından bizi kurtarıyor, çektiğimiz her anı izleme şansı sunacak. Bunun yaninda manuel olarak ayalanabilen iso, renk ayarları ve pozlama ise bu ufak kamerayı oldukça kullanışlı hale getirecek. Yönetmenlerin vazgeçilmezi olacak.

Her yeni model çıktığında yeni modelin özelliklerini okumadan önce daha ne yapabilirler diye düşündüğüm Gopro, bizi yine şaşırttı ve bizim gibi aksiyon severlerin işini her seferinde daha da kolaylaştırıyor.

 

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top