Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > Gopro Hero 5 ve Hero 4 Karşılaştırması

Gopro Hero 5 ve Hero 4 Karşılaştırması

Gopro Hero 5 ve Hero 4 Karşılaştırması

Gopro firması bildiğiniz gibi yeni aksiyon kamera modelini 19 Eylül tarihinde tanıttı ve Dünyanın en popüler Fotoğraf ve video kamera fuarı olan Photokina‘da son kullanıcılara sundu. Her sene yenilenen modeller arasında kalan Hero 4 olup bir üst seviyeye geçsem mi diye düşünenle ryoksa sıfırdan Hero4Hero5 mi alayım diyenler için  bir karşılaştırma yaptım.

Öncelikle Gopro firmasının yeni çıkardığı aksiyon kamera Hero5 modelininde biraz bahsedelim. Hero5 diğer modellere nazaran en farklı özelliği 10 metreye dayanaklı bir kasaya sahip olması. Hero2, Hero3 ve Hero4 gibi modellere nazaran housing ile uğraşmanıza gerek yok direk suya dalabiliyorsunuz. 10 metre altı dalışlar için ekstra parça almanız şart. Ses ile de komut edilebilen Hero5 “GoPro start recording” “GoPro take a photo” gibi İngilizce komutlarla cihaza dokunmada kontrol edebiliyorsunuz. Bu özellik daha çok kayak yaparken ve dünyada popüler olan selfie çekimlerinde işe yaracak. 7 Farklı dil seçeneğinde komut var ama Türkçe desteklenmiyor. Bildiğiniz gibi bu özellikler Hero4 Black ve Silver modellerinde yok. Hero5 modelinde Hero4 Silver modeli gibi dokunmatik bir ekran var. Dokunmatik ekran 4 inc. Hero4 modelindeki menü gezinimlerine göre daha kolaylaştırma yapılmış.

Gopro Hero 5 ve Hero 4 Çözünürlük kalitesi

Video yu incelediğinizde viedo kalitesi bakımında hero5 ile hero4 arasında gözile görülecek kadar farklılık yok.

Hero5 ve Hero4 Fotoğraf Kalitesi

Gopro firması hero5 modelini duyurduğunda fotoğrafta güncellemeler yaptık denilsede hero5 ve hero4 modeli arasında çok farklılık yok.

Gopro Hero5 ve Hero4 modelleri karşılaştırması

Karşılaştırma Tablosu

Tabloda da gördüğünüz gibi gopro aksiyon kameraların farklılıkları net bir şekilde belli oluyor. Bu tabloyu yorumlayacak olursak.

Hero5 black modelinin diğer modellerden ayıran özellikleri dahili GPS ve görüntü sabitleme özelliğinin olması. Hero4 modellerine göre büyük avantaj sağlıyor. Ses kalitesi ile de video çekimlerinde başarılı olan Hero5 pro video çekim yapanlar için tercih edilebilme özelliği taşıyor.

Gopro Hero5 ve Hero4 Batarya Testi

Sonuç:

Gopro Firması Hero5 modeli ile aslında biraz daha profesyonellere yönelmiş durumda, hobi amaçlı yapılan aktiviteleri çekmek için Hero4 silver ve black modelleri sizin için oldukça yeterli olacaktır.

Gopro Hero4 Wifi şifresi ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu yazıma bakabilirsiniz.

Gopro Hero4 Wifi şifre Değiştirme

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top