Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > Sony Full Frame Satışlarında Nikon’u Geçti

Sony Full Frame Satışlarında Nikon’u Geçti

Sony Full Frame Satışlarında Nikon’u Geçti

Fotoğraf makinesi piyasasına hızlı bir giriş yapan Sony Markası en iddalı olduğu Full Frame kategorisinde 2017 Q1 ‘satış verilerini göz önünde bulundurarak Amerika pazarında Nikon’u  geçti ve Canon’un hemen arkasından 2. liğe yerleşti.  Sony bu yükselişin son dönemde gelen hızlı satışların buna etken olduğunu duyurdu.

NPD’nin yaptığı yaptığı analizlerde bu sene Sony makine ve lensler de bir artış söz konusu. Yapılan bu araştırmalar sonucu Sony Fotoğraf makinesi pazarından %23 büyümüş gözüküyor. Bu büyümenin dikeyine indiğimizde, büyümenin en büyük mimarları Sony A7R II ve Sony A7S II ‘nin popülaritesi olarak göze çarpıyor. Bu iki model piyasaya duyurulduğundan bu yana kullanıcı kesiminden oldukça övgü aldı ve test yapan sitelerde ise birinci sıraya yerleşti.

Sony Full frame fotoğraf makineleri ABD’de yapılan araştırmalarda Full frame pazarının %5 büyümesine etki ettiği çıkmakta. Sony bu full frame makinelerini pazara sürmeseydi belkide ABD pazarında Full frame fotoğraf makine satışı %2 azalacaktı.

Sonuç: Sony markası fotoğraf piyasasına girdiğinde çoğu kişi şans vermiyordu ancak yaptıkları nokta atışlar ve hedeflemeler ile her geçen gün büyüyen bir pazara sahip oluyorlar. Bu verilerden sonra 2018 verilerini çok merak ediyorum. Merakımın nedeni ise Canon’un Ve Nikon’un bu veriler doğrultusunda nasıl bir yol izleyeceği. Bakalım Önümüzde ki sene nasıl bir pazarlama savaşları göreceğiz.

 

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top