Buradasınız
Ana Sayfa > İnceleme Yazıları > Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Blackmagic markası ilk pocket versiyonundan sonra NAB’de duyurduğu 4k Sinema kamerası ile dikkatleri üzerine çekti. Tamamıyla yeni el tipi tasarımı sayesinde, geliştirilmiş en son dijital film teknolojisini, avucunuza getirimeyi hedefleyen marka yeni modelince bir çok yeniliğe gitmiş gözüküyor. Gelin bu yeniliklere birlikte bakalım. 

Blackmagic Pocket Sinema Kamerası 4K Gövde Yapısı

Markanın kamerayı duyururken slogan olan el tipi 4k kamera’nın gövde yapısına baktığımızda el tipi portatif tasarımı, özelliklerden ödün vermeden size video çekimlerinizde hareket kabiliyeti sağlamakta. Bir önceli pocket modeline göre biraz daha büyük olan gövdesini daha sağlam ve hafif yapan bir karbon fiber polikarbonat bileşimi içeriyor. Bu sayede uzun süreli çekimlerde size avantaj sağlıyor ve heryere götürmenizde kolaylık sağlıyor.

5 inc like bir ekrana sahip olan Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K büyük ekranı sayesinde çekim yaparken odak kontrolü yapabilmeniz rahat ve kolay bu sayede çekimlerde size çok büyük avantaj sağlıyor. Kamerada eksik olarak görmediğimiz vizör bulunmamakta. Ekran çok büyük olduğu için aramıyorsunuzda.

MFT lensler ile uyumlu olan video kamera da bir çok çıkış bulunmakta. Dört adet dahili mikrofona, dahili kaydedicilere ve en önemli işlevlere çabuk erişmenizi sağlayan buton ve kadranlara sahip oluyorsunuz. Yani, hızla kadrajı ve odaklamayı kontrol edebilir, sesi yakalayabilir ve fazladan ekran, mikrofon, kaydedici ve kablo taşımadan dosyalarınızı kaydedebilirsiniz. Ayrıca bir sürü montaj noktasına, fantom güçlü bir mini XLR girişine, Bluetooth kontrolü ve bunlar gibi daha nicesine sahip oluyorsunuz. Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K ile, çok özellikli portatif ve aynı zamanda esnek ve genişletilebilen bir dijital film kamerasına sahip oluyorsunuz! Küçük ve portatif boyutlarda olmasına rağmen, Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K’da, HDMI bağlantısı dahili olarak bulunuyor. 4k kamera canon marka LP-E6 kullanıyor. Kameranın içinden çıkan güç kablosu ile ”100 – 240 voltluk elektrik kablosu”, aynı anda hem kamerayı çalıştırması hem de LP-E6 bataryayı şarj etmesi için kullanabiliyorsunuz. Gün boyunca çekiminizi kesintisiz yapabiliyorsunuz.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4k Sensör

Pocket 4k Kamera, 4096 x 2160 çözünürlük sağlayan tam boyutlu bir 4/3 sensöre sahip. Tam boyutlu bir sensöre sahip olması ile kırpılma unsurunu azaltarak size daha geniş bir görüş alanı sağlıyor. ISO sunu incelediğimizde 25.600’e varan yerel çift ISO sayesinde, düşük ışıklı ortamlarda bile mükemmel performansa sahip olma imkanı veriyor. 60 kareye varan hızlarda 4K ve saniyede 120 kareye varan devasa hızlarda windowed HD kayıt yapabilmekte. Dinamik aralığı geniş olması genişletilmiş video modlarında, dördüncü nesil Blackmagic Design renk seçenekleri sunuyor. Bu şekilde post prodüksiyon kısmında işiniz kısalıyor. Blackmagic ile RAW formatında videolar çekebiliyorsunuz. Blackmagic raw hakkında daha fazla bilgi sahip olmak isterseniz ve yazılım güncellemesi yapmak isterseniz web sitesinde detaylı bilgiler sunmakta. Websitesine bu linkten ulaşabilirsiniz. Blackmagic Camera 6.2 Güncellemesini İndir >

 

Blackmagic Pocket 4K sinema kamerası çift kart girişe sahiptir. Bu girişler, Standard SD ve CFast 2.0 tir. Blackmagic RAW 12:1 formatındaki videolarınızı bir SD UHS-II kartına bile 4K DCI şeklinde kaydedebiliyorsunuz. Böylece uygun maliyetli kartlar ile çektiğiniz profesyonel videolarınızı kaydedebiliyorsunuz. Daha uzun süreli video kayıtları için harici bir SSD’ye veya dahili USB-C genişletme portunu kullanarak kayıt yapmanıza olanak sağlıyor. USB-C girişi ek olarak harici şarj aletlerine bağlandığında kameraya batarya görevide yapmaktadır. 4K digital sensöre sahip olan sinema kamerasında düşük ışıklarda dahi iyi ve dinamik görüntüler elde edebiliyorsunuz.

 

 

Öne Çıkan Özellikleri

  •  4/3 “-Bize HDR Sensörü
  • DCI 4K 4096 x 2160 ve 60 fps’ye kadar kayıt yapın
  • 25.600 İkili Yerli ISO
  • 5 “Dokunmatik Ekran
  • Aktif Mikro Four Thirds Lens Bağlantısı
  • 120 fps’ye kadar Windows HD kaydı
  • CFast 2.0 ve SD / UHS-II Kart Yuvaları
  • USB Tip-C ile Harici Kayıt
  • 13-Stop Dinamik Aralık, 3D LUT Desteği

Sonuç:

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K özellikleri ile alınabilecek özel bir video kamera. Büyük ekran boyutu ve ergonomik gövdesi ile istediğiniz yere götürmenize olanak sağlıyor. 4K 4096 x 2160 ve 60 fps’ye kadar kayıt yapması slow görüntülerde kaliteli sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Düşük ışıktaki performasında çok iyi. Bu kamerayı satın alabileceğiniz yer için tıklayın! Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Almanya Gezi Rehberi – Köln Turu

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top