Buradasınız
Ana Sayfa > İnceleme Yazıları > Canon 760D İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Canon 760D İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Canon 760D İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Haziran ayında piyasaya çıkan Canon 760D, giriş seviyesinde ki kullanıcılara ciddi yenilikler ile geldi. 2015 ‘in Şubat ayında ilk bilgileri paylaşılan ve internete düşen  Canon firması’nın EOS 760D (Amerikadaki kodu Rebel T6s) giriş seviyesi makinesi ile oldukça başarılı bir iş çıkarmışlar. Canon 760D’nin en önemli öne çıkan özellikleri şu şekilde, 24.2megapiksel fotoğraf kalitesi giriş seviyesindeki bir fotoğraf makinesi için çok başarılı. Baskılarınızada oldukça iyi sonuçlar almanızada olanak veriyor. Canon 760D Digic 6 işlemciye sahip, 19 af noktası ile her alanı da netleme özelliğine sahip. ISO performansı olarak 25.600 iso ya kadar arttırılabiliyor. Gece çekimlerinizde kumlanma olmadan yüksek iso’lara çıkabiliyorsunuz. Canon 760D fotoğraf makinesin ‘de dahili olan WİFİ ve NFC özelliği ise çektiğiniz fotoğrafları aktarma konusunda size çok fazla yardımcı oluyor. Fotoğrafçılar için çekilen fotoğrafların Pc ye aktarılması belli zamanlarda yoğun iş temposunda zor olabiliyor. Bunun ile alakalıda bir sözde vardır; fotoğrafçıdan fotoğraf istenmez o ne zaman isterse o zaman yollar 🙂 Canon 760D İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Canon 760D body Gövde yapısı

Canon 760D elinimize aldığımızda 700D modelinden çok farklı değil ama kalitesini çok yüksek. Canon fiyat konuda uygun olması için giriş seviyesi fotoğraf makinelerinde plastik alışımlar kullanıyor genellikle. Ayrıca Canon, Bu yeni modelde devrim niteliğinde bir geliştirme yapmış ve giriş seviyesindeki bir fotoğraf makinesinin üst kısmına ekran koymuş. Bu ekran amatör kullanıcılar için oldukça faydalı bir ekrandır. Bu ekrandan pratik olarak Enstantane’yi diyaframı ve ISO ayarlarını görebiliyorsunuz. Bu ekran fotoğraf çekersen size çok fazla hız kazandırıyor. Bu ekran oluncada mod kadranı solda yer almış oluyor. Canon 760D’nin arka kısmına baktığımızda ise giriş seviyesinden çok üst seviye bir makinenin yanı Canon 80D veya 6D tuş yapısının ufaltılmış halini görüyor olacaksınız.

Canon 760D ve 750D Body farklılıkları
Canon 760D ve 750D Body farklılıkları

Canon 760D Tam 24 megapiksel

Canon 760d modeli ile giriş seviyesinde ki 18 mg özelliğini 24 mg olarak bir üst sınıfa yükseltmiş. Bu özellik ile baskı almak isteyen fotoğrafçıların tercih edebilceği bir fotoğraf makinesi oluyor. DİGİC 6 işlemcisiylede oldukça hızlı ve yüksek İSO larda iyi sonuçlar alan Canon 760D, düğün fotoğrafçıların ikinci makinesi olabilir. Hem uygun bir seçenek hemde kaliteli. 3 inc lik bir hareketli ekrana sahip olan Canon 760D video çekimlerinde ve fotoğraflarda farklı açılar yakalamanıza olanak tanıyor. 

eos760d_go%cc%88rsel_01

Canon 760D Teknik özellikleri

 • 24.2MP APS-C CMOS Sensör
 • 3.0 “1.04M-nokta hareketli dokunmatik ekran
 • Full HD 1080p Video Kayıt
 • DIGIC 6 Görüntü İşlemci
 • 19-Nokta Tüm Çapraz-Tipi AF Sistemi
 • 5 fps & 25.600 ile Genişletilmiş ISO
 • Hibrid CMOS AF III
 • Yaratıcı Filtreler
 • Dahili Wi-Fi Bağlantı
 • Üst LCD Ekran
 • HDR Video Çekimi
 • HD 60fps Slow Motion Video
 • Yüksek Dinamik Aralıklı Fotoğraf
 • HDR Fotoğraf Çekimi
 • Yaratıcı Çekim Modları
 • Sağlam Monokok Gövde Malzeme

canon_760d_03

Sonuç: Canon firması 760D modeli ile body özelliği bakımından giriş seviyesi, iç donanım özelliği ile yarı profesyonel seviye fotoğraf makineleri arasında çıkarılmış bir fotoğraf makinesi çıkarmış.  Özellikleri açısından düğün fotoğrafçılarının ikinci bir makine tercihi olabilme özelliğide var. Giriş seviyesi bir fotoğraf makinesinde aradığınız tüm özellikler bu makinede ve fazlasıda var. Ürünü alabileceğiniz Link Burada Canon 760D

Canon 100D incelemesini okumak isterseni aşağıdaki yazıma bakabilirsiniz.

Canon 100D Video İncelemesi ve Teknik Özellikleri

 

 

 

 

 

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top