Buradasınız
Ana Sayfa > İnceleme Yazıları > Canon Speedlite 430EX III-RT Tepe Flaşı Teknik Özellikleri ve İncelemesi

Canon Speedlite 430EX III-RT Tepe Flaşı Teknik Özellikleri ve İncelemesi

Canon firmasının Speedlite 430 modelini güncelledi ve ortaya Canon Speedlite 430EX III-RT çıktı. Bu yeni versiyon taşınabilir tepe flaşı bu güncelleme ile neler geldi. Canon Speedlite 430EX III-RT Tepe Flaşı Teknik Özellikleri ve İncelemesi.

Ufak ama işlevi önemli. Bildiğiniz gibi tepe flaşlarının bir kullanma kılavuzu vardır ve Speedlite 430EX III-RT Kılavuz numarası 43 (m, ISO100) dir. Buda düşük ışıklı ortamlarda güçlü bir yapıya sahip olduğunu ve yeterli bir flaş olduğunu kanıtlıyor. Speedlite 430EX III-RT flaşı elimize aldığımızda 295 gr, boyu 113.8mm. Bu yapısı ile her türlü çantanıza sığar ve çantanızın ufak yaramazı olabilir 🙂 AA pil ile çalışan Speedlite 430EX III-RT tam güç patlatıldığında 3,3 saniyede tekrar dolabiliyor. Bu özellik ile seri çekimlerinizde sizi oldukça memnun edecektir. Kısa yol kontrolleri ile kişiselleştirebileceğiniz özellikler ile kolay kullanımı ve mode tuşu ile ayarlarınızı rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Radyo frekans tetikleyici ileler ile 30m ye kadar tetikleme özelliği bulunuyor. Buda farklı konumlarda fotoğraflarınıza özel ışık oynamaları yapmanıza olanak veriyor. Opsiyonel olarak satılan Canon Speedlite Verici ST-E2 veya bazı Canon EOS fotoğraf makinelerinde dahili olarak bulunan Entegre Speedlite vericiler ile 10m uzaklıktan çalışabilmekte. Birden fazla flaş ile gruplanabilme özelliğide bulunan Speedlite 430 EX III 5 grup galinde gruplanıyor.

canon-speedlite-430ex-iii-rt-tepe-flas%cc%a7i-teknik-o%cc%88zellikleri-ve-i%cc%87ncelemesi_01

Canon’un diğer profesyonel flaşlarında olan Oynayabilen başlık sistemi Canon Speedlite 430EX III-RT flaştada mevcut. Bu özellik ile ışık sekme yönünü belirlemenizde size yardımcı oluyor ve daha soft ışıklar elde edebiliyorsunuz. Lensin açı özelliğini algılayabilen 430 EX III lensinize göre kendini ayarlayabiliyor. Ayrıca Optik tetikleme, dahili Entegre Speedlite vericiye sahip Canon fotoğraf makineleri ile (örn. EOS 760D, EOS 70D ve EOS 7D Mark II) Speedlite 430EX III-RT‘yi ekstra ekipman gerektirmeden 10m’ye kadar uzaktan çalıştırabiliyorsunuz.

canon-speedlite-430ex-iii-rt-tepe-flas%cc%a7i-teknik-o%cc%88zellikleri-ve-i%cc%87ncelemesi_02

Canon 430 EX III-RT Teknik Özellikleri

  • 2,4 GHz Kablosuz Radyo Transmisyon
  • Canon E-TTL / E-TTL II ile uyumlu
  • Numara Kılavuzu: 141 ‘ISO 100 ve 105mm de
  • Odak Aralığı: 24-105mm (14mm Panel ile)
  • Yukarıya doğru 90°
  • 150° Sağ ve 180° Sol
  • Çok Hatlı, Bounce Paneli, & Renk Filtresi
  • Geri Yükleme Süresi: 0,1-3,5 Saniye
  • Yüksek Hız, 1. ve 2. Perde Senkronizasyon
  • 4 adet AA pil ile çalışır

canon-430-ex-iii-rt_04

Sonuç: Canon 430 ex II ufaklığına bir çok özellik katıp abisinden çok daha özellikler ile kullanıcısına sunulmuş güzel kullanışlı bir flaş. Boyutu değiş işlevi önemli lafını burada kullanabiliriz. Benim özellikler bakımından en çok dikkatimi çeken özelliği ise vericisi dahili olan Canon fotoğraf makineleri ile ayrı bir tetikleyiciye gerek kalmadan tetiklenmesi. Bu özellik gerçekten çok kullanışlı. Canon Speedlite 430EX III-RT Tepe Flaş’ın Türkiye fiyatı ise 1099 TL ile 999 TL arası değişiklik göstermekte.

Başka bir Flaş incelemesi yazımı aşağıdan okuyabilirsiniz. 

Nikon Speedlight SB-5000 Flaş incelemesi ve Özellikleri

 

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top