Buradasınız
Ana Sayfa > İnceleme Yazıları > Gopro Hero 5 Session İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Gopro Hero 5 Session İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Gopro Hero 5 Session İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Aksiyon kamera üreticisi Gopro, Photokina’da görücü karşısına çıkardığı yeni aksiyon kamerası Gopro Hero 5 Session modeli ile bir önceki session modelinin başarısızlığını kapatabilecek mi?  Gopro Hero 5 Session İncelemesi ve Teknik Özellikleri ile yazımızda.

İlk session modelini 2015 yılında piyasaya süren Gopro istenen talebi bu üründe görmedi ve dünya çapında 3 defa fiyat revize etmek zorunda kaldı ve en sonra Türkiye’de 859 ve 759 TL arasından satışı tuttu gibi oldu ama yerine yeni model geldi. Bildiğiniz gibi Session modeli ilk çıktığında diğer Gopro aksiyon kameralarından farklı boyutlarda olduğu için kolay kullanımı ve boyutları sebebi ile beğeni topladı ancak ürünü çok fazla talep görmemesinde ki en önemli etken rolü oyanayan görüntü kalitesi kullanıcılar tarafından çok beğeni alamadı. Bunun sonucunda modelde yenileme zamanı gelen Gopro firması Hero 5 Session modelini duyurdu. Session modelini diriltme çabalarında bakalım Hero5 Session ne kadar başarılı olacak.

Gopro Hero 5 Session üst görünüş
Gopro Hero 5 Session üst görünüş

Gopro Hero 5 Session Özellikleri

Hero 5 Session video kalitesi olarak 4k video çekebilmekte ve bunu maximum 30fps’de yapabilmekte. 2k görüntüde 60 fps , 1080P ise 90 fps görüntü kaydı yapabilmekte. Full HD video kalitesinde 90 fps özelliği ile slow görüntülerde detaylı videolar çekmenize olanak tanıyor. Session modelinde bulunan 10 metre su geçirmezlik bu modelde de var. Eski versiyon Session modelinden en büyük farklılık olarakta elekronik dengeleme ve sesli komut sistemi var. Bu özellikler hero 5 black modelinde de mevcud. Wifi özelliği ve bluetooth özellikleri ile fotoğraflarınızı klasik bir şekilde bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza aktarabiliyorsunuz. Rüzgar sesi azaltma sistemi ve tek buton kontrol sistemide bunu hero5 session modelinde bu özellikleri ile ne kadar diri duracak göreceğiz. Hero 5 ile gelen özelliklerin başında olan Gopro Plus bulut sistemi hero5 session içinde destekleniyor.

Gopro Hero 5 Session Wifi ve NFS
Gopro Hero 5 Session Wifi ve NFS

Gopro Session video tanıtımı

Gopro Hero 5 Session ürün özellikleri

  • 4K, 2.7K, 1440p, 1080p Video Desteği
  • 30 fps’de 10MP Fotoğraf Yakalama
  • Ultra Geniş Açılı Optik Lens
  • 10m’ye Kadar Su Geçirmez
  • Ses Kontrolü
  • Uzaktan İzleme ve Kontrol Wi-Fi
  • Time Lapse İçin Aralıklı Fotoğraf Yakalama
  • Çizgisel Mod Bozulma Düzeltir
  • Düz ve Kavisli Yapıştırıcı Mounts Dahil
gopro-hero5-modelleri-o%cc%88zellik-kars%cc%a7ilas%cc%a7tirmasi
Gopro Hero 5 Model Karşılaştıma Tablosu

Gopro Hero 5 Session Ürün fotoğrafları

Photokina‘da incelediğim diğer Aksiyon kamera modeli Gopro Hero5 Black incelemesinide aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gopro Hero5 Black İncelemesi ve Teknik Özellikleri

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top