Buradasınız
Ana Sayfa > İnceleme Yazıları > Gopro Hero5 Black İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Gopro Hero5 Black İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Bundan 1 veya 2 hafta önce internete özellikleri sızan Gopro Hero5 Black Almanyada düzenlenen Photokina fuarında gün yüzüne çıktı. Bu fuar boyunca orada bulunma ve Gorpro Hero5 modelini inceleme şansım oldu. Gopro Hero5 Black İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Gopro firması aksiyon kamera konusunda her sene bizi şaşırtmaya devam ediyor. Geçen sene çıkın hero4 modeline istinaden bu seneki Hero5 çok heyecan verici özelliklere sahip. Bu özelliklerin başında ise her hangi bir koruma kılıfına ihtiyaç duymadan 10metre su geçirmezlik özelliği, Gopro firması burada geçen senelere göre su geçirmez kılıfı ortadan yani Gopro Housing kaldırmış ve çok hoş bir tasarıma imza atmış. Housing ‘in kaldırılması kullanış açısından çok kolaylık sağlamış. Gopro Hero5 ‘in görüntüsü çok güzel 🙂  10metre ‘nin altında bir dalış yapmak istediğinizde ise yine bir Housing’ e ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu Housing ile de 60 metreye kadar rahatlıkla dalabilirsiniz. Hosuing’siz dalma özelliğinin geliştirilmeside tahminimce Hero6 veya Hero5 plus modelinde 30 metreye çıkar. Bekleyip göreceğiz bakalım Gorpo firması bu konuda nasıl bir politika izleyecek.


Gopro Hero5 Black‘te hero4 silver modelinde ki gibi bir ekran var ve dokunmatik. Tabi bu dokunmatik ekran hero4 silver modelinden çok daha iyi ve hassas bir LCD ekrana sahip.ayrıca Hero5 4K  video çözünürlüğünde 30 fps / 2.7K da 60 fps ve 1080P de ise 120 fps çekim özelliğine sahip. Buda bize artık 4K görüntü kalitesinde akıcı bir video çekmemize olanak tanıyor.1080 deki 120 fps özelliği ise süper slow ve detaylı görüntüler elde etmemize olanak tanıyor. Bu video özellikleri ile gerçekten çok başarılı olmuş. Artık çektiğiniz görüntüler RAW ve WDR formatında kayıt ediliyor. Çektiğimiz görüntülerin color kısmı çok daha heyecanlı ve renkli olabilecek.

Gorpro Hero5 modelinde ise değişik özelliklerden birine geldik. Nedir bu özelik. Bu değişik özellik Ses ile komut sistemi özelliği. Evet Artık Gopro Hero5 modelini ses ile kontrol edebilceğiz. Tam 7 farklı dil ile komut edilebilen Hero5,  ”GoPro take a photo!” veya “Gopro start video!’’ dediğinizde komutu anında gerçekleştiriyor. Şimdilik 7 farklı dilde seçenek sunan Hero5 Yazılım geliştirmeleri ile de Dil seçeneğini arttıracağını da duyurdu. Yakında Gopro Fotoğraf çek dediğimizde fotoğraf çeken bir Hero5 ‘e sahip olabiliriz.

Görüntü sabitleme konusunda da başarılı olan Gopro Hero5 içinde barındırdığı elektronik düzenleme sistemi ile en aza indirebiliyor. Buda bize Hero5 ‘i bisiklet veya motor gibi kullanım allanlarında kullandığımızda ekstra kaliteli görüntüler elde etmemize olanak sağlıyor. Gopro kullanıcılardan gelen yoğun eleştiriler sonucunda geniş açı görüntülerde oluşan bozulmalarada el atmış ve lens distortion yazılı sayesinde otomatik olarak düzeltiliyor.

gopro-hero5-modelleri-o%cc%88zellik-kars%cc%a7ilas%cc%a7tirmasi
Gopro Hero5 Modelleri Özellikleri

Kablosuz Cihaz Bağlantıları

Gopro Hero5 wifi bağlatı özelliği ile apple ve android sistemleri ile sıkıntısız bağlanabilmekte. Bağlantı kuracağınız uygulamayı apple store ve android marketten ücretsiz bir şekilde rahatlıkla indirebilirsiniz.

Gopro Hero5 Teknik özellikleri

 • 4K 30, 2.7K 60, 1080p 120 Video Destekler
 • 30fps’de 12MP Fotoğraf Yakalama
 • Ultra Geniş Açılı Optik Lens
 • 10m Derinliğe İnebilme
 • Opsiyonel Housing ile 60m Derinliğe İnebilme
 • Ses Kontrolü
 • Arka Dokunmatik LCD Ekran
 • Uzaktan İzleme ve Kontrol Wi-Fi
 • Time Lapse İçin Aralıklı Fotoğraf Kaydı
 • Doğrusal Video Modu Bozulma Düzeltir
 • Düz ve Kavisli Yapıştırıcı Mounts Dahil
 • Dahili GPS

Gopro Hero5 Tanıtım Videosu

Sonuç: 2015 sene sinde Gopro firması aksiyon kamera pazarında Sony ve diğer çinli üreticilerin çıkardığı ucuz aksiyon kameralar karşısında ister istemez biraz kan kaybetti. Hero5 modeli bu konuda 2016-2017  senesinde diğer aksiyon kamera firmalarına karşı bakalım nasıl bir dik duruş sağlayacak. Hero5 Black özellikleri ile gerçekten göz dolduruyor. Sesli komut güncellemeleri gelmeye başladığında Türkiye Bakalım ne zaman çıkacak. 4K video artık bu sene tam olarak hayatımızda daha fazla olacak.  Yani Hero5 Blcak 2016-2017 senesinde aksiyon severleri mutlu edecek.

Gopro Hero5 Fiyatı  uygun fiyatlı kaliteli hizmet ile satın alabileceğiniz link.

Diğer Gopro Modelleri incelemeleri: 

Gopro Hero Sessin Aksiyon kamera incelemesi

Diğer Aksiyon Kamera incelemeleri:

Sony AS50 Aksiyon kamera incelemesi

Xiaomi Aksiyon Kamera incelemesi

Tom tom aksiyon kamera incelemesi

gokhantutak
Gezmeyi, gezerken fotoğraf çekmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi seviyorum. Bu tecrübelerimi de sizler ile paylaşmayı seviyorum.
Top